Apie spinigavimą plačiau…

Yra daugelis žūklės būdų. Patys žvejai juos apibūdina labai įvairiai. Spiningautojai – žvejai labiau megstantys judėti ir ieškoti aktyvios žuvies vaikštant pakrante. Spiningautojas niekada nežino kokia žuvis jam užkibs. Neretai tai būna kur kas didesni laimikiai nei žvejojant plūdine meškere ar dugnine. Apie spiningavimą mums pavyko sužinoti daugiau kalbinant spiningautoją Arūną.

Rinkantis masalą spiningautojui vis gi reikėtų atsižvelgti į žuvį, kurią norėtų sugauti. Minkšti masalai, guminukai, blizgės, sukriukės ar mikro masalai. Ankstų pavasarį, mūsų kalbintas profesionalus spiningautojas pataria rinktis mažus, 15 – 18 mm dydžio masalus.  Pavasarį daugiausiai kibimų sulauksite pasirinkę tamsesnes masalų spalvas. Artėjant vasarai ir vandens temperatūrai kylant masalų dydį galima šiek tiek padidinti (22 – 30mm). Meškeriojant mažais masalais galima sugauti net ir solidžius, daugiau nei 4 kg sveriančius laimikius. Traukiant iš vandens tokias žuvis adrenalino ir emocijų gaunama per akis.

     

 

Žūklės vietas Arūnas renkasi pagal tai kokias žuvis numatęs gaudyti. Ešerys, lydeka sterkas, salatis, šapalas. Tai žuvys, kurias galima sugauti vasaros pradžioje, birželį. Ešerys ir lydeka labiau mėgsta įlankas ir duobes, o šapalas ir salatis labiau mėgsta srovę, todėl jie gaudomi rėvose kur srovė gan stipri.

Valas naudojamas pintas. Mat jis kietesnis. Būtent dėl to labiau jaučiamas dugnas masalo pravedimo metu. Žuvies kibimas taip pat jaučiamas kur kas geriau kai naudojate plonus pintus valus. Valo storis 0,4 – 0,8 mm. Pintas valas gali būti 4 arba 8 gijų. Arūnas, žvejodamas upėje naudoja 4 gijų pintą valą, nes jis dėvisi lėčiau. Ežerui ar tvenkiniui renkasi 8 gijų pintą valą. Kai reikalingi tolimi užmetimai, 8 gijų pintas valas slysta geriau ir su juo užmetimai paprastesni ir tikslesni.  Skaitykite, eksperimentuokite ir pagaukite savo svajonių laimikį!