Kaip pasirinkti valą?

Teisingas valo žūklei pasirinkimas gali nulemti ar pagausite savo svajonių laimikį ar ne. Tarp daugybės internetinių parduotuvių ir realių prekybos vietų siūlomų žūklės reikmenų sunku išsirinkti sau tinkamą produktą. Internetinė žūklės ir laisvalaikio prekių parduotuvė gekonas.lt rekomenduoja perskaityti šį trumpą patarimą ir tinkamai pasirinkti. Gekonas.lt asortimente rasite daug įvairių gamintojų tokių kaip STROFT, MISTRALL, AKARA, DAIWA, JAXON, TRAPER ir kitų gamintojų siūlomus valus. Visą šį platų asortimentą galima suskirstyti į tam tikras grupes pagal valo specifiką. Fluorokarboninis, monofilamentinis, muselinis, pavadėlinis ir pintas valas, keikvienas šių valų turi ypatingus pranašumus skirtingose žūklės rūšyse.

Fluorokarboninis valas yra ypatingas tuo, kad vandenyje jis labai sunkiai pastebimas. Tam tikros oro sąlygos jį padaro visai nematomu ir nepastebimu vandenyje. Taip žvejojimo vietoje žuvys drąsiau maitinasi ir praranda budrumą. Didelis valo sudėtyje esančių polimerų tvirtumas ir kietumas daro jį pranašesniu prieš kitus įprastinius žūklei naudojamus valus. Dėl didesnio valo tankio jis yra kur kas sunkesnis todėl grimzta giliau ir liaudyje vadinamas „skęstančiu“ valu. Skęstantis valas padeda nugramzdinti masalą. Dėl visų šių savybių fluorokarboninis valas yra daug tvirtesnis mechaniniams pažeidimams ir akmenuotame telkinio ar upės dugne sutraukiamas daug rečiau. Fluorokarboninio valo svoris masalo užmetimui taip pat rimtas palengvinimas. Tvirtas, sunkus ir nepastebimas valas yra puikus ginklas prieš Jūsų svajonių laimikį.

Monofilamentinis valas – paprastas valas. Dažniausiai būna skaidrus (jei nėra dažytas kokia nors spalva). Po vandeniu, nors ir yra skaidrus, visiškai nepranyksta. Kai žvejybos specifika nereikalauja itin didelio jautrumo, galima naudoti tik monofilamentinį valą. Tuomet ir pavadėlius naudot nėra būtina.

Museliniai valai – kur kas platesnė tema nei kiti valai, todėl apie juos atskiru straipsniu.

Pinti valai dėl struktūros yra visiškai ne tamprūs. Meškeriojimo procese, naudojant pintą valą, kur kas labiau jaučiami visi procesai – masalo nusileidimas ant dugno, jo elgesys, žuvies kibimas ir kova su laimikiu. Pintas valas būna pinamas ir kelių gijų. Nuo gijų skaičiaus priklauso valo forma. Kuo daugiau gijų – tuo apvalesnis valas. Apvalus valas mažiau kliuva už akmenų ir yra slidesnis. Tokį valą lengviau išvynioja ritė. Jis mažiau painiojasi.

Pavadėliniai valai yra bet kokio tipo valai tik pakuotėse supakuota mažesni jų kiekiai. Dažniausiai nuo 10m iki 30m.

Tai gi – žvejys nusprendęs kur ir kaip žvejos, gali pasirinkti būtent jam tinkamą valą iš gausybės siūlomų kiekvienai žūklės rūšiai. Gerokai įgudęs žvejys neretai pritaiko savo žūklės techniką ir griauna visus mitus ir nusistovėjusias taisykles.